Žiemos sezonui prasidėjus, Kelių policija vairuotojus ragina elgtis ypač atidžiai ir atsakingai

0
60

rps20161108_071038Telšių rajono ir visos šalies kelius užklojus sniego dangai, eismas tapo sudėtingesnis, žiemai automobiliųtinkamai nespėję paruošti vairuotojai jau susidūrė su pirmosiomis šaltojo metų laiko problemomis. Penktadienį, kai eismo sąlygos dar buvo pakenčiamos, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, vykdę intensyvią eismo dalyvių kontrolę, susidūrė su pažeidėjais, keliančiais grėsmę sau ir aplinkiniams.

Kaip pastebėjo automobilių važiavimo greitį kontroliavę pareigūnai, dalisvairuotojų, net ir esant šlapiai kelio dangai, lyjant, nepaisė nustatyto greičio reikalavimo ir važiavo gerokai didesniu greičiu. „Leistino važiavimo greičio viršijimas – vienas iš pavojingiausių veiksnių, keliuose įtakojančių eismo nelaimes. Tai ypač pavojinga esant prastoms oro sąlygoms ar tamsiajam paros metui“, – apie leistino važiavimo greičio viršijimo grėsmę kalbėjo Kelių policijos skyriaus pareigūnai.

Telšių mieste ir rajone vykusios eismo dalyvių kontrolės metu iš viso nustatyti septyni greičio viršijimo atvejai, iš kurių trys vairuotojai leistiną važiavimo greitį viršijo daugiau nei 40 km/h. Teisę vairuoti kuriam laikui praras ir pinigines baudas privalės mokėti „Audi TT“ vairuotojas (gimęs 1989 m.) bei dviejų metų vairavimo stažo neturintis „Opel Omega“ vairuotojas (gimęs 1998 m.). Šiek tiek mažesnė piniginė bauda atiteks „Citroen Jumpy“ vairuotojui (gimęs 1994 m.) bei greitį Bugenių kaime viršijusiamkeleivius vežusiam „Taxi“ vairuotojui(gimęs 1966 m.).

Pareigūnus nustebino ir ką tik „iškeptas“ vairuotojas (gimęs 1998 m.), kuris vykdamas atsiimti vairuotojo pažymėjimo, vairavo techniškai netvarkingą, specialiu ženklu nepaženklintą automobilį. Toks vairuotojo elgesys – atviras kelias į tolesnius pažeidimus, kuriems privalu užkirsti kelią dar vairavimo stažo pradžioje.

Kelių policijos pareigūnai ragina vairuotojus kelyje elgtis atsakingai, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų, būti tolerantiškais ir pakančiais vieni kitų atžvilgiu. Pareigūnai taip pat primena, kad iki lapkričio 10 d. būtina pasirūpinti žiemos sezonui tinkamomis automobiliopadangomis, kurios šiuo metu tampa ypač aktualios jūsų pačių saugumui. Būkite saugūs!

Aušra Blaževičienė
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė