15.7 C
Tauragė
2024 / 05 / 13

Draudikai suskaičiavo, kokios negandos pernai labiausiai siaubė gyventojų turtą

Ar jau skaitėte?

Praėjusiais metais, nepaisant jau beveik 2 metus privalomų dūmų detektorių, skaudžiausiai gyventojų turtą niokojo gaisrai, didėjo ir gamtos stichijų sukelti nuostoliai. Vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės  duomenimis, pernai už namų turtui padarytas gaisrų, gamtos jėgų, vagysčių bei kitų turto nelaimių žalas gyventojams išmokėta 2,1 mln. eurų – 15 proc. daugiau nei 2018 metais (1,8 mln. eurų), o daugiausia finansinių nuostolių sukėlė ugnis.

- Reklama -

„Nors vandens užliejimo atvejų namuose ir butuose fiksuojama maždaug 13 kartų daugiau nei gaisrų, tačiau pastarųjų pasekmės yra kur kas skaudesnės. Gaisrų ypač padaugėjo žiemos mėnesiais. Deja, kaip ir kiekvienais metais, šiemetinio šildymo sezono pradžioje įvairiuose šalies regionuose fiksavome padažnėjusius turto sugadinimo atvejus, kilusius dėl netvarkingų šildymo įrenginių bei sistemų, kaminų, židinių“, – sako Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Ugnis atnešė ir šimtatūkstantinių nuostolių

2019 metais bendrovė užfiksavo 91 gaisrų atvejį gyventojų valdomose gyvenamosiose ar kitos paskirties patalpose – 8 proc. mažiau nei užpernai.


Statybų.info – informacija…


Didžiausia žala, viršijusi 200 tūkst. eurų, buvo atlyginta už sudegusius Švenčionių rajono gyventojo namus.

„Gaisrų priežasčių pernai būta įvairių – nuo tinkamai neišvalytų kaminų iki kelių žaibo atvejų, dujų baliono sprogimo, lauke neatsargiai kūrento laužo. Nors ugnies sukelti nuostoliai pernai nemažėjo, tačiau gyvenamosiose patalpose įrengtų dūmų detektorių nauda yra akivaizdi – buvo ne vienas atvejis, kai įsijungusi signalizacija padėjo gyventojams laiku evakuotis, tokiu būdu gelbstint savo bei artimųjų gyvybes, ir greičiau iškviesti ugniagesius“, – sako K. Karpova.

- Reklama -

Vandens užpylimo rizika didesnė daugiabučiuose

Pernai bendrovės klientai susidūrė su 1170 turto sugadinimo atvejų dėl vandens poveikio – 15 proc. daugiau nei 2018 metais.

Butų gyventojai daugiausia žalų patyrė dėl vandens užpylimo: vandentiekio ar kanalizacijos avarijų, neužsuktų čiaupų, skalbyklių ar indaplovių gedimų.

„Daugiabučiuose, ypač nerenovuotuose, sovietiniais laikais pastatytuose namuose, vamzdynų ir inžinerinių sistemų gedimų bei avarijų rizika gerokai didesnė nei individualiuose namuose. Čia kyla problemų dėl pasenusių vandentiekio tinklų, kanalizacijos, taip pat dažnai nukenčiama ne dėl savo, o dėl kaimynų kaltės. Žinoma, vandens stichija ne tokia grėsminga kaip ugnies, tačiau vanduo taip pat padaro nemažai nuostolių sugadindamas lubas, grindis, sienas, baldus, asmeninius daiktus, techniką“, – teigia draudimo ekspertė.

Pernai didžiausia vandens poveikio užfiksuota žala siekė 19 tūkst. eurų, kuomet trūko karšto vandens vamzdis ir užliejo koridorių, vonios ir dar du kambarius.

Daugiausia stichinių nelaimių – 13-tą dieną

Per 2019 metus turtą apsidraudę fiziniai asmenys registravo 376 draudiminius įvykius, kilusius dėl gamtos jėgų ir stichijų – 6,5 proc. daugiau nei užpernai, o jų nuostoliai išaugo 8 proc. iki 173 tūkst. eurų.

„Daug žalų atvejų susiję su stogų apgadinimo atvejais, vėjui nuplėšus dangą ir lietui užtvindžius nesandarias patalpas. Praėjusią žiemą taip pat fiksavome kelis atvejus, kai stogų danga buvo apgadinta dėl gausaus sniego“, – sako K. Karpova.

Pati nesėkmingiausia diena gyventojų turtui pernai visgi buvo vasarą, birželio 13-tąją, kai po karšto oro bangos kai kuriuos šalies regionus negailestingai nusiaubė kruša. Tądien užfiksavo 85 draudiminius įvykius, kilusius dėl gamtos jėgų ir stichijų.

„Pernai pasitaikė itin skaudžių atvejų, kai dėl vasaros liūčių ir krušų žmonės tiesiogine to žodžio prasme liko be stogo. Nelaimės atneša ne tik finansinę žalą – suniokotas turtas reiškia stresą, papildomas laiko sąnaudas remontuojant ar įsigyjant naują turtą. Todėl gyventojus kviečiami būti atidžiais ir atsakingais, maksimaliai rūpintis kilnojamojo bei nekilnojamojo turto apsauga“, – sako ekspertė.

TOP naujienos

Eigirdžių miestelyje moteriai iš daržo nurovė svogūnus

Rugpjūčio 14 d. rytą pranešėja, gyvenanti Telšių r., Eigirdžių mstl., rado apvogtą daržą – nurauti svogūnai ir gėlės. Padaryta apie 200 Lt turtinė žala....

Jei radote pamestą asmens dokumentą, neviešinkite jo socialiniuose tinkluose – atneškite į policijos įstaigą!

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Pasų poskyris išduoda asmens tapatybės korteles ir pasus piliečiams, praradusiems asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. Pastaruoju...

Salomėjos Neries–Šviesos gatvėje užpultas jaunuolis išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę

Spalio 17 d., apie 18.15 val., Telšių mieste, Salomėjos Neries–Šviesos g. septyniolikmečiui nepažįstamas vyriškis iš nugaros pusės sudavė smūgį į galvą. Telšių regioninėje ligoninėje...

Moteris prie namų durų rado laidotuvių krepšelį su užrašu

Gruodžio 31 d. apie 14 val. 40 min. gautas Z. D., gimusios 1952 m., gyv. Kalno g., Telšiai, pranešimas, apie tai, ryte apie 8...

Telšiuose su muštinės žaizdos galvoje paguldyta 1 mėnesio mergaitė

Spalio 7 d. apie 20 val. į Telšių ligoninę iš Telšių, Žemaitės g., buto, pristatyta ir dėl muštinės žaizdos galvoje paguldyta 1 mėnesio mergaitė, kurią neaiškiomis aplinkybėmis sužalojo tėvas. Įtariamieji neblaivus (2,61 prom. alkoholio)...

Ką būtina žinoti apie akcentinius šviestuvus: pasakiškai gražu, bet ne visada saugu

Akcentinis apšvietimas yra nuostabus būdas išryškinti norimus objektus, pavyzdžiui, parduodamą produkciją drabužių, batų parduotuvėse, tekstilės gamyklose bei siuvyklose. Net ir šiuolaikinis gyvenamųjų namų interjeras gali būti pagražinamas su akcentiniu apšvietimu – iš bendro fono...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS