16 C
Tauragė
2024 / 04 / 27

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas?

Ar jau skaitėte?

Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o specialistai pabrėžia, kad tinkamas mėgavimasis pirties malonumais teigiamai veikia organizmą. Tačiau tam, kad nauda būtų didžiausia, būtina žinoti pagrindines pirtinimosi taisykles.

- Reklama -

„Kraujotakos sistemos stiprinimas, pagerėjusi odos būklė, krentantis svoris ir sumažėjusi įtampa – visą tai galima pasiekti reguliariai besilankant pirtyje. Tiesa, čia labai svarbu saikas: į pirtį nereiktų eiti dažniau nei kartą per savaitę ir atkreipti dėmesį į temperatūrą, kuri neturėtų viršyti 70 laipsnių karščio“, – įspėja vienos Lietuvoje veikiančios vaistinių tinklo vaistininkė Laura Vanagaitė.

Silpnumas ir galvos svaigimas – pavojingi signalai

Net ir tikriems pirties mėgėjams specialistė pataria įsiklausyti į savo organizmo siunčiamus signalus. Pajutus pirmuosius silpnumo požymius, galvos svaigimą, silpnumą, pykinimą reikėtų nedelsiant palikti pirtį. Ir verčiau neturėti iliuzijų, kad čia nieko tokio ir ilgiau pabuvus pirtyje organizmas „pripras“.

„Blogiausia, kad vis dar neretai į pirtį einama išgėrus alkoholinių gėrimų. Pirtis ir alkoholis – pavojinga kombinacija. Juk alkoholis turi neigiamą poveikį bendrai organizmo būklei, ypač apsunkindamas inkstų, širdies ir smegenų darbui. O aukšta temperatūra situaciją gali dar labiau pabloginti. Į pirtį nerekomenduojama eiti pakilus nuo vaišių stalo – reikia, kad būtų praėjusios bent kelios valandos nuo paskutinio valgymo. Atsigaivinti po pirties procedūrų rekomenduojama žolelių arbata, natūraliomis, šviežiai spaustomis sultimis, mineraliniu vandeniu“, – aiškina vaistininkė.

Pasak jos, pirtyse drąsiai gali lankytis tiek vaikai, tiek senjorai, tačiau atsargesni turėtų būti tie žmonės, kurie turi problemų su venomis, serga širdies ir kraujagyslių ligomis, ateroskleroze, epilepsija, migrena ar bronchine astma. Taip pat dėmesingesni turėtų būti ir vaistus vartojantieji – rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku, vaistų suderinamumo sistemoje pasitikrinti, ar pirties malonumai ir vartojami vaistai dera tarpusavyje.

- Reklama -

Galvą skauda ne nuo karščio, o dėl viršsvorio

Dalis žmonių turi įsitikinimą, kad pirtis jiems netinka, nes pabuvus pirtyje ima skaudėti galvą. Specialistės teigimu, šios problemos galima nesunkiai išvengti.

„Ne taip retai pasitaiko, kad planuodamas apsilankyti pirtyje žmogus užsuka į vaistinę įsigyti vaistų nuo galvos skausmo. Kartais net ir pasako, kad mėgsta pirtį, bet tas galvos skausmas vargina. Tai reiktų žinoti, kad iš tiesų skausmą iššaukia padidėjęs svoris. Dažniausiai tai rodo medžiagų apykaitos sutrikimus bei sulėtėjimą, o būnant ilgiau pirtyje pagreitėja organizme vykstančios reakcijos, todėl ir gali būti iššauktas galvos skausmas. Tačiau suderinus mitybą ir reguliarų lankymąsi pirtyje galima sulaukti puikių rezultatų“, – pataria vaistininkė.

Vienas ryškiausiai pastebimų pirties rezultatų – pastebimai pagerėjusi odos būklė, nes per odą pasišalina susikaupę šlakai, druskų perteklius, kurie apsunkina organizmą.

„Odai itin naudingos viso kūno ir veido šveičiamosios procedūros, nes atsiveria poros, garai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, oda greičiau regeneruojasi, pagerėja medžiagų apykaita, gaminasi odoje esantis kolagenas. Visgi šiek tiek atsargesni turėtų būti tie, kurių oda itin sausa ar pleiskanojanti“, – sako L. Vanagaitė.

Kitas pirčių pliusas – tirpstančios kalorijos. Visgi kaitinantis pirtyje išgarinama daug susikaupusių druskų, tokių kaip kalis, natris, chloras, todėl norint atstatyti medžiagų balansą po pirtinimosi rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 2 litrus mineralinio vandens.

„Organizme kaupiasi šimtai visokių organizmui žalingų junginių, kurių inkstai nespėja pašalinti, o pirtis padeda paspartinti organizmo apsivalymą. Pasiekus gilesnius odos sluoksnius, raumenis, sąnarius galima sumažinti įvairius uždegiminius procesus, nes kūnas greičiau atsipalaiduoja, mažiau jaučiama įtampa raumenyse. Pirtis taip pat rekomenduojama intensyviai sportuojantiems bei patiriantiems daug streso ir įtampos. Juk turbūt visi pastebi, kad po pirties pagerėja nuotaika ir darbingumas“, – patarė vaistininkė.


Sveikatos.info

TOP naujienos

Viekšnalių bendruomenė laukia naujų patalpų

Aktyvios Luokės seniūnijos Viekšnalių kaimo bendruomenės moterys į svečius pasikvietė Telšių rajono savivaldybės merą Vytautą Kleivą. Kadangi visą praėjusią savaitę Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka...

Profesinis mokymas – tavo ateities karjera!

Ar praktinės žinios vertingesnės nei teorinės? Verslo pasaulio atstovai neretai akcentuoja, jog užsitikrinti darbo vietą rinkoje paprasčiau profesinį išsilavinimą turintiems asmenims. Amatą turinčių ir...

Statybininkus vertė dirbti „už dyką“

„Kalvotosios Žemaitijos“ redakciją aplankė keli teisybės ieškantys, tačiau jos nerandantys Masčio pakrantės tvarkymo darbus atliekančios UAB „Temagas“ darbuotojai. Tapatybių nepanorę atskleisti asmenys skundėsi, jog...

Nebelieka kortelės „Medus“, ją keičia dvi „Eurovaistinės“ lojalumo kortelės

Beveik dešimt metų rinkoje galiojusią lojalumo programos kortelę „Medus“ vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ keičia naujomis kortelėmis. Nuo vasario 1 d. vaistinių rinkos lyderė siūlo dvi...

Joninės Šventojoje sieks naujo rekordo

  Birželio 23-24 d. Šventoji vėl kviečia paminėti Joninių šventę prie jūros. Renginai vyks naujoje vietoje – Šventosios uosto teritorijoje, netoli upės bei senojo jūros tilto. Numatoma daugiau dėmesio skirti sveikatingumui ir sportui, bet nepamiršti...

Lietuvos krepšinio federacijos grandai kylančių krepšininkų ieško Telšiuose

Trečiadienį į Telšių rajono savivaldybę susitikti su vadovais atvyko Lietuvos krepšinio federacijos grandai: garbės prezidentas Vladas Garastas, garbės nariai Modestas Paulauskas ir Sergėjus Jovaiša, LKF vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas. Svečiai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS