Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kultūros ministras lankėsi Telšiuose – 2016 metų Lietuvos kultūros sostinėje

telsiai-kulturaRugsėjo 25 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis lankėsi Telšiuose. Ministras susitiko su J.E. Telšių vyskupu Jonu Boruta. Susitikimo metu aptarta Žemaičių krikšto 600 metų programa. Su vyskupu ministras taip pat įvertino, kaip vyksta Telšių Bernardinų vienuolyno ir kunigų seminarijos statinių tvarkybos darbai.

Ministras taip pat lankėsi Žemaičių vyskupystės muziejuje, susipažino su muziejaus ekspozicijų salėmis ir muziejaus pastato patalpomis, kurios laukia kapitalinio remonto. Telšiuose ministras aplankė Žemaičių “Alkos” muziejų, apžiūrėjo jame naujai įrengtą archeologijos ekspoziciją, susipažino su preliminaria muziejaus ekspozicija, kurią numatyta sukurti ir įrengti muziejuje pagal atliktą techninį planą. Ministras, lydimas muziejaus direktorės Elvyros Spudytės, susipažino su administracinio pastato rekonstrukcijos problemomis ir galima būsima šio pastato rekonstrukcija.

Ministras taip pat lankėsi “Alkos” muziejaus Žemaitijos kaimo ekspozicijoje ir atidarė menininko Antano Bernatonio parodą “Ką papasakojo senosios langinės?’. Vėliau ministras apžiūrėjo rekonstruojamą Telšių kultūros centrą ir naujas K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos patalpas, lankėsi Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Parodų salėje ir baigiamame įrengti Taikomojo kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centre. Su Seimo nariu Valentinu Bukausku, Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotoju, laikinai einančiu mero pareigas, Petru Kuizinu ministras dalyvavo susitikime su Telšių rajono savivaldybės tarybos nariais, administracijos vadovais, kultūros įstaigų vadovais ir darbuotojais, atsakė į jų klausimus, dalyvavo spaudos konferencijoje Telšių rajono žiniasklaidai.

“Žemaitijos indėlis į LIetuvos kultūrą yra didžiulis. Mano apsilankymo tikslas – pirmiausia susitikti su Telšių kultūros bendruomene, su rajono politikais, nuo kurių priklauso kultūros klausimų sprendimas Telšių rajone. Daug dėmesio skiriame Žemaičių krikšto jubiliejaus minėjimo tęstinumui ir finalui 2017 metias, todėl sakraliniai objektai, Telšių katedra, kunigų seminarija, Žemaičių vyskupijos muziejaus sutvarkymas – tai labai svarbūs šiandien klausikmai”, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Žemaitijos sostinė Telšiai 2016 m. bus paskelbti Lietuvos kultūros sostine ir yra parengę projektą “Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos”

Kultūros ministerijos informacija ir nuotraukos

123456