Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Policija ir Savivaldybė sprendžia viešosios tvarkos užtikrinimo perspektyvas Telšių rajone

policija-telsiai2Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Telšių apskr. VPK) ir Telšių rajono savivaldybės administracija tęsia intensyvų bendradarbiavimą gyventojų saugumui viešose vietose užtikrinti. Aptarti tolesnio bendradarbiavimo plano, pas administracijos direktorių Saulių Urboną ir viešosios tvarkos specialistą Artūrą Stirbį apsilankė policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas, Kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas, Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Giedrius Apūkas, Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Aras Brasas ir Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas Gintautas Kėras. Į susitikimą taip pat atvyko neįgaliųjų socialinės įmonės „Soneima” vadovas Artūras Zakarauskas. Kameromis fiksuojamą vaizdą stebi šios įmonės darbuotojai, kuriems dalis atlyginimo mokama iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto. Vykusio pasitarimo metu spręstos vaizdo stebėjimo kamerų reikalingumo ir naudojimo perspektyvos Telšių mieste ir rajone. Minėtų įstaigų vadovai taip pat aplankė Telšių rajono seniūnijas: patikrino jų turimas vaizdo stebėjimo kameras bei jų naudojimą praktikoje. Vieningai nutarta kamerų pagalba stiprinti viešojo saugumo užtikrinimą tiek mieste, tiek rajone.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje (Telšių, Mažeikių, Akmenės ir Kelmės rajonuose) praėjusiais metais vaizdo kameromis užfiksuota 1635 Kelių eismo taisyklių, 164 – teisėtvarkos pažeidimai. Daugiausia jų, net 975, užfiksuota Kelmėje, o Telšiuose vaizdo kamerų pagalba išaiškinta per pus mažiau – 565 pažeidimai. Todėl buvo sprendžiama, ar išnaudojamos visos vaizdo kamerų teikiamos galimybės. Kaip pastebi komisariato vadovas Remigijus Rudminas, kameromis užfiksuotų administracinių teisės pažeidimų, nusikalstamų veikų, nusikaltimų skaičius priklauso nuo asmenų, stebinčių kamerų siunčiamą vaizdą ekranuose, kompetencijos. „Policija atlieka ne baudėjo, o saugotojo vaidmenį, tad kameras stebintis asmuo turėtų numatyti žingsnį į priekį ir pagalbą kviesti, pvz., konfliktui prasidėjus, o ne tada, kai jau vyksta muštynės”, – dėstė R. Rudminas. Tam pritarė ir D. Razminas, informavęs, jog vaizdą stebintys asmenys kartais per daug dėmesio skiria smulkiems pažeidimams, o rimtesnių nepastebi. „Soneimos” vadovas A. Zakarauskas pritarė pastaboms ir pabrėžė, kad bus sprendžiamas klausimas dėl labiau motyvuotų, atsakingesnių ir pareigingesnių darbuotojų parinkimo ir jų kompetencijos didinimo.

Administracijos direktoriui S. Urbonui pasidomėjus apie pastebimų pažeidimų skaičių 36 mieste esančių vaizdo kamerų pagalba, informuota, jog daugiausia jų fiksuojama tik per kelias. Tad buvo nuspręsta Saugaus eismo komisijoje svarstyti kamerų perkėlimo į kitas vietas perspektyvą. Tačiau, kaip akcentavo administracijos direktorius, į tokią galimybę reikia pažvelgti itin atsakingai: galbūt kameros atlieka prevencinį darbą ir pažeidimų neužfiksuojama tik todėl, kad gyventojai žino, jog tose vietoje jie yra stebimi.

Vaizdo kameros įrengtos ne tik Telšių mieste, bet ir keturiose seniūnijose: Varnių, Luokės, Upynos ir Tryškių. Tad policijos bei savivaldybės vadovai apsilankė kiekvienoje iš jų ir patikrino kamerų suteikiamų galimybių naudojimą praktikoje. Rajone kameromis išaiškinami apiplėšimai, transporto priemonių vagystės ir kt. Kamerų įrašytas vaizdas saugomas tam tikrą laiką, tad teisės pažeidimai gali būti išaiškinami ir po jų padarymo. Su situacija rajone susipažinusių vadovų Sauliaus Urbono ir Remigijaus Rudmino manymu, pažeidimų pavyktų išaiškinti daugiau, jei kai kuriose seniūnijose būtų koreguojamas kamerų stebėjimo laukas. Taip pat būtų pravartu įrengti vaizdo kameras prie įvažiavimų ir išvažiavimų iš miestelių.

Gyventojų saugumas – vienas iš Telšių apskr. VPK ir Telšių rajono savivaldybės prioritetų. Jį įstaigos įgyvendina intensyviai dirbdamos kartu: ieškodamos problemų sprendimo būdų ir galimų perspektyvų, tarpusavyje derindamos svarbius klausimus. Aptarta vaizdo kamerų mieste ir rajone situacija labai svarbi, nes tinkamai parinkto išdėstymo ir profesionaliai stebimo jų transliuojamo vaizdo dėka apsaugomas žmogaus turtas ar gyvybė. Tad jei šalia ir nėra uniformuoto pareigūno, tai nereiškia, kad gyventojų niekas nesaugo.

Parengta pagal Telšių rajono savivaldybės informaciją

(Visited 263 times, 1 visits today)
123456