1.5 C
Tauragė
2024 / 04 / 26

Ruošiamės vasarai

Ar jau skaitėte?

Ruošiamės vasaraiGegužė – paskutinis pavasario mėnuo, kvepiantis obelų žiedais ir džiuginantis paukščių čiulbėjimu. Kaip ir kasmet – jau tuoj tuoj pasirodys kaštonų žvakės, o mes tik atsidusime, kad jau … vasara.

- Reklama -

 

Taigi, ruošiamės vasarai. Tikriausiai, nereikia priminti, kad esu trijų vaikų mama, tagi pirmiausia tenka pasirūpinti vaikais.

 

1. Peržiūrėkite rūbus.

 

- Reklama -

Nors ir sakoma, kad vaikai sparčiausiai auga vasarą, kai daug vitaminų ir saulės, bet ir per žiemą būna gerokai praaugę savo rūbus. Gegužė puikus laikas patikrinti vaikų garderobą, atrinkti nebenešiojamus, išaugtus darbužius ir papildyti spintą naujų komplektu, marškinėliais ar suknele.

 

2. Pamąstykite, kur vaikai praleis vasarą.

 

Kaip besisuktume, vasarą darželiai ir mokyklos atostogauja. dauguma nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio pabaigos. Mums patiems atostogų tiek niekas neduoda, taigi tenka pasukti galvą apie vaikų užimtumą ir priežiūrą, kol esate darbe. Yra keli būdai – dienos stovyklos, močiutė kaime, auklė ar panelė kaimynė, kuri nori per vasarą užsidirbti pinigų. Viskas priklauso nuo šeimos finansinių galimybių ir įsitikinimų. Aš, pavyzdžiui, žinau, kad vasarą be pagalbos tikrai neišsiverčiu, nes vienų vaikų nepaliksi, net ir septynmetės vyresnėlės, kuri šiaip gana savarankiška.

 

3. Pasirūpinkite įvairiomis priemonėmis vaikų užimtumui ir kūrybai.

 

Jeigu vis tik nusprendėte, kad vaikai bus namie su Jumis pačiais ar aukle pasirūopinkite priemonėmis jiems užimti. Juk vis tiek kiaurą dieną nesėdės kieme, smėlio dėžėj (beje, ja irgi reikia pasirūpinti – pakeisti smėlį, sutvarkyti dangtį). Reikia pasirūpinti tvarkingais riedučiais, dviračiais, supuoklėmis ir kitokiomis priemonėmis aktyviam poilsiui, bei stalo žaidimais, pieštukais, popieriumi, knygomis – lietingoms dienoms ir ramiam poilsiui. Sakysite, kad mumis pačiais niekas nesirūpino ir patys susigalvodavome, ką veikti vasarą? Bet, mes atsakingi už savus vaikus ir auginame juos taip, kaip mums atrodo teisingiausia. man atrodo, kad žymiai geriau pasirūpinti saugiomis pramogomis, negu sukti galvą, nuo kokio skardžio ritinėjasi mano vaikai, kai dirbu.

 

4. Įtraukite bendras išvykas su vaikais į savo darbotvarkę.

 

Net jei esate labai užimti, kad „tiesiog nėra nei minutės“, raskite savo vaikams laiko vasarą. Nuvažiuokite į kokią nors įdomią vietą Lietuvoje ir „išnagrinėkite“ ją visą – išsiaiškinkite istoriją, įkūrimo aplinkybes, apžiūrėkite gražiausias vietas. Užtruksite tik vieną dieną, bet vaikams įspūdžių užteks savaitei. Pasidomėti savo krašto istorija pravers ir Jums patiems, nes labai daug įdomių dalykų nežinome apie savo tėviškę.

 

5. Susiplanuokite pirkinius rugsėjui.

 

Kad ir kaip tai skambėtų neįdomiai, gegužė pats laikas susiplanuoti pirkinius rugsėjui. Būtent dabar, matysite, ko trūksta – vaikai perrenka pieštukus, flomasterius, spalvotą popierių ir klijus. Jeigu susiplanuosite šiuos pirkinius, rugpjūtis bus žymiai lengvesnis ir nereiks nervintis, kad išleidžiate krūvą neplanuotų pinigų. Būtent vasarą, kol dar neprasidėjo „mokyklinės mugės“, galite tas pačias priemones įsigyti pigiau ir geresnės kokybės, o niekas juk netrukdo padėti dėžutės pieštukų į lentyną. Jeigu turite mokyklinukus, reiktų pasidomėti ir pratybų sąsiuviniais bei kitomis priemonėmis – kuprine, sportine apranga – kurios sudaro tikrai nemažą mokinio krepšelio dalį.

 

Bet kuriuo atveju, ką benuspręstumės – gero poilsio Jums su savo vaikais. Lai jie dažniau mato mamą ir tėtį. Kaip ruošiatės vasarai Jūs?

 

 

 

Autorius: Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Ilona-Eitnė dar rašo http://rankdarbiai.eitne.lt/

 

 

Telsiu.info 

TOP naujienos

Dailininko V. Bogatyriovo meno darbuose atgyja arlekinai, batuotas katinas ir fėjos

„Eglės” galerijoje Kaune atidaryta dailininko Vladimiro Bogatyriovo paroda. Menininkui tą pačią dieną sukako 70 metų. Solidaus jubiliejaus proga laikinosios sostinės gyventojams ir svečiams pristatyti...

Kariai savanoriai padės rinkti pavojingas aplinkai elektronines atliekas

Į gamtos tvarkytojų gretas jau antrus metus iš eilės stoja Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai. Tai vakar, spalio 3 d., savo parašais patvirtino...

Psichologas Egidijus Meiženis: Valstybė skatina nusikalstamumo augimą

  Šių metų birželio 23 d. LR Seime buvo priimtos LR bausmių vykdymo kodekso įstatymo pataisos. Pasak Teisingumo ministro Juozo Bernatonio, jomis siekiama įgyvendinti tarptautinių...

Gamtininkai įspėja: gyvūnų jauniklius reikia palikti gamtoje

Žmonės myli gamtą ir kartais perdėtai linkę rūpintis gyvūnais, ypač mažais ir silpnais. Deja rūpestis gali pakenkti. Gyvūno jauniklį sutikę žmonės, pamano, kad gležnas...

Saugi kelionė į mokyklą – kuo turi pasirūpinti tėvai?

Savarankiškos vaikų kelionės į mokyklą – tai iššūkis ir vaikams, ir tėvams. Supažindinimas su pagrindinėmis Kelių eismo taisyklėmis (KET) ar atžalų aprūpinimas specialiomis apsaugos priemonėmis yra tik dalis užduočių, kurias privalo atlikti tėvai. Vienos...

Aiškina valstybės praturtėjimo receptą – viskas prasideda dar mokyklos suole

Jau ne vienerius metus Lietuva bando prasimušti tarp Europos inovacijų lyderių. Tačiau nepaisant investicijų, kol kas tarp pačių geriausių nepatenkame – pagal skaitmeninės ekonomikos indeksą ES esame per vidurį, 12 vietoje. Europos Komisijos atstovybės...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS